Sigortalı Nakliyat
Sigortalı Nakliyat

Şehir içi ve şehirler arası ofis taşıma, banka taşıma, fabrika taşıma, ev taşıma, fuar taşıma, organizasyon taşımalarında firmaların müşterilerine gerekli güveni vermeleri gerekmektedir.  Herkesin en büyük hakkıdır eşyalarını taşıyacak kişilerin güvenilir, işinde uzman olan ve hiçbir sorun yaşatmayan kişiler olması. Şimdilerde sigortalı nakliyat yapan nakliyat tüm eşyaları taşımadan önce sigortalamaktadır. Bu özel hizmet sayesinde yaşanacak maddi zararların her biri sigorta tarafından karşılanmaktadır. Sigorta firması tarafından görevlendirilen ekspertiz taşınacak olan eşyaların önceden analizlerini yaparak sigorta evraklarını hazırlamakta ve taşınma öncesinde sigorta işlemlerini gerçekleştirmektedir. Hazırlanmış olan poliçenin iyi şekilde okunması ve kendisine uygun gelmeyen eksik görülen kısımlar belirtilerek yeniden düzenlenmesi istenilmelidir.

Sigortalı nakliyat – Güvenli Taşımacılık

Lüks gibi gösterilen fakat her taşınma içerisinde olması gereken bir hizmet olan sigortalı nakliyat yalnızca eşya sahiplerinin menfaatine değil nakliyat firmasının da menfaatine olmaktadır. Firmanın elinde olmayan anlık olarak yaşanan sürprizler ne yazık ki eşyalarda istenilmeyen durumların yaşanmasına neden olmaktadır. Bu durum karşısında zorluklar yaşayan nakliyat ta risk almamak adına eşyaları sigortalayarak garantili taşımalar gerçekleştirmektedir.

Günümüzde nakliyat sektöründe olmazsa olmaz olan işleri kolaylaştıran ve zamanı kısaltan asansör sistemi gibi eşyaları sigortalamakta verilecek olan hizmetin ilk sırasında yer almaktadır. İşlem fazlası ile kolay olup, ücretsiz olarak gelen ekspertiz tarafından hazırlanmakta olan poliçenin sizlerin isteği doğrultusunda hazırlanmış olup olmadığına bakılmalı ve eksikler belirlendikten sonra gerekli anlaşmalar sağlanmalıdır.

EŞYALARINIZ GÜVENİLİR ELLERDE

Mağdur olmamak ve sunulan hizmetlerden en iyi şekilde faydalanabilmek adına firmaların en iyi şekilde seçilmesi gerekmektedir. Yaşanabileceği düşünülen olumsuzluklar karşısında mağdur olmayı istemeyen eşya sahipleri tarafından tercih edilen sigortalı nakliyat bu konuda uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Bu özel hizmetten faydalanacak olan kişilerin ellerindeki sigorta poliçelerinin maddelerinin neler olduğu, hangi doğrultuda yaşanacak sıkıntıların maddi kayıplarını üstlendiklerini en iyi şekilde öğrenmek gerekmektedir.

Ne yazık ki kim sigortaların kapsamında çok fazla detaylar bulunmamakta olup, yaşanan maddi zararlar ya eşya sahiplerine ya da nakliyat firmalarına yansıtılmaktadır. Bu konuda deneyimli olan ve kendisi gibi deneyimli sigorta firmaları ile çalışmakta olan nakliyat müşterilerinin menfaatine işler yaparak onların memnuniyetlerini kazanmaktadır.